Antonínovo pekařství – Vršovice

Znáte to, chodíte kolem nějakého místa, vypadá hezky. Vidíte, že uvnitř je rušno a říkáte si… co je na tom místě tak zvláštního? Vnitřní hlas vás pak zatáhne dovnitř a je to. První seznámení. První pocity dojmy. Tak takhle přesně objevuji nová místa a tyhle první seznámení si naprosto užívám. Když mě pak nějaké zaujme natolik, že svou návštěvu opakuji, je jasno, stávám se pak věrnou návštěvnicí:-). Přesně o takových místech vám tady píši a dnes, dnes je řada na jedno kouzelné pekařství.

Snapseed (5)

Antonínovo pekařství má docela krátkou historii, existuje teprve dva roky. Inspiraci na koncept získal majitel v Německu a pekařství se jmenuje po něm. Ale i za tak krátkou dobu dokázal majitel udělat z něčeho, pro čechy tak typického (jako je pekařství), unikát a ten rozšířit již na dvě pobočky. Pekařství, o kterém dnes budu psát, se nachází kousek od domova mých nejbližších přátel, se kterými často pořádáme degustační večírky. A když na tyto večírky nakupujeme pečivo, tak jedině u Antonína ve Vršovicích.

Snapseed (3)

V pekařství můžete pečivo nejen nakoupit, ale když máte chuť, můžete si v něm i posedět a dát si něco dobrého s teplým nápojem přímo u nich. Možnost, že si můžete čerstvé výrobky ochutnat přímo na místě, je jedna z mnoha výhod, která činí pekárnu vyjímečnou. Tím se také dost odlišuje od klasických, které můžete v Praze navštívit a kam chodíte nakupovat. Pokud tedy máte jednu z poboček blízko práce nebo domova, pak určitě doporučuji, abyste zahodili ostych a šli vyzkoušet cokoliv z jejich nabídky, na co máte právě chuť. IMG_1871

U Antonína mají v nabídce nejrůznější druhy pečiva slaného i sladkého.  Jen z rohlíků máte na výběr asi z pěti druhů a i ten obyčejný si můžete vybrat podle své chuti, sypaný mákem, solí, nebo taky ničím. Co považuji za jejich opravdový majsterštyk a pro co bych se určitě vracela, je jejich chléb. Nejvíce mne zaujal chléb ořechový, který obsahuje opravdu velké kusy ořechů a na chuť je opravdu delikátní. Už při prvním nákupu se mi kamarád smál, protože o tomto chlebu prohlašuji, že zní dobře (název), vypadá dobře a také chutná dobře! Pečivo bych celkově hodnotila jako nadprůměrné, jelikož je opravdu čerstvě upečené a nejedná se o rozmrazované polotovary. O konkrétních druzích pečiva a doporučeních, co si opravdu dát, a co naopak ne bych vám napsala v některé z příštích recenzí.

Celkově hodnotím pekařství u Antonína za velmi vydařený koncept. Poměr cena výkon je určitě víc než dobrý. Můžete se těšit na kvalitní potraviny, vyrobené klasickou cestou z poctivých surovin, na příjemnou obsluhu a prostředí.

Snapseed (4)

O autorovi

Sarrah

Zobrazit všechny příspěvky