Kešu raw tyčinky

Kešu raw tyčinky – pořádná energie na cesty.

IMG_0878

Dnes to bude remake mého článku o kešu oříšcích. V článku jsem se věnovala vysvětlení, jak ořechy působí na náš organismus a proč bychom je měli více jíst. Napsala také recept na tyto vynikající raw tyčinky, které bohužel v článku trochu zapadly. Tyčinky jsou tak výborné a praktické, že si zaslouží vlastní článek.

S mým kolegou se v práci často bavíme o různých pokrmech a sportování. Jednou jsme konzultovali téma, co si sportovci berou s sebou za jídlo/doplňky na závody, výšlapy, prostě někam, kde potřebují vydat spousty energie. Takové jídlo musí být malé, skladné, nenáročné na teploty a nesmí se kazit. Jednou z věcí, která splňuje takové podmínky a má zároveň vysoký obsah energie je proteinová tyčinka. Nejedná se však o tyčinku müsli, kterou známe z obchodů, ale o raw tyčinku, která obsahuje hlavně ořechy, datle a nemá žádný přidaný rafinovaný cukr. Přesně takovou tyčinku si můžete připravit i doma. Je hotová za pár minut a má vynikající chuť.

Na 3 raw tyčinky potřebujeme:

  • 2 lžíce kešu raw másla (návod jak na něj naleznete v původním článku)
  • 15 datlí (běžně dostupné v supermarketech, důležité je, aby byly bez přidaného cukru!)
  • 1 lžíce raw mouky (kokosové, ořechové, z ovesných vloček)
  • lžička nepraženého kakaa

Datle rozmixujte spolu s kešu máslem do tuhé hmoty. Přidejte lžičku kakaa a lžíci raw mouky. Hmota díky ořechům působí dost mastně, ale nebojte, jedná se o zdravý tuk. Z hmoty tvarujte tyčinky, nebo kuličky, jako třeba Hanča ve svém vánočním receptu.

O autorovi

Sarrah

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *