Penne s červeným pestem

DSCN8552 (2)

Každý, kdo aspoň trochu vaří, má v záloze několik receptů, ke kterým se opakovaně vrací. Mám na mysli snadné recepty pro běžný oběd nebo rychlou večeři. U mě se jedná téměř vždy o těstoviny a jednou z mých oblíbených variant jejich úpravy je ta s červeným pestem, černými olivami, žampiony a rukolou. Příprava je jednoduchá a budete mít hotovo do půl hodiny. Toto jídlo se také skvěle hodí pro přípravu předem na další den do práce.

V receptu můžete použít jakékoliv těstoviny. Já mám nejraději špaldové nebo rýžové. Pokud potřebujete připravit opravdovou rychlovku, tak si můžete klidně koupit rajčatové pesto hotové ve skleničce. Ale příprava domácího pesta ze sušených rajčat je opravdu snadná a zabere vám minimum času.

Ingredience (na 4 porce):
400 g těstovin (špagety nebo penne)
150 g sušených rajčat v oleji
½ stroužku česneku
1 balení černých oliv nakrájených na plátky
250 g žampionů nakrájených na osminky
1 dcl bílého vína (nemusí být)
pár hrstí rukoly
lžíce olivového oleje
sůl, pepř, chilli

Postup:
Sušená rajčata i s olejem, ve kterém byla naložena, rozmixujte do hladka s česnekem. V případě potřeby přidejte olivový olej, aby vám vznikla hladká pasta. Sušená rajčata v oleji bývají již dobře ochucená, ale pokud se vám bude zdát pesto nevýrazné, přidejte sůl a pepř, případně chilli.

Těstoviny uvařte „al dente“ a mezi tím, co se budou vařit, orestujte žampiony na lžíci olivového oleje a dochuťte je solí a pepřem. Ke konci je zalijte vínem a nechte vypařit alkohol. Poté přidejte olivy a nechte je na pánvi krátce prohřát. Uvařené těstoviny promíchejte s pestem, žampiony a olivami. Můžete vmíchat i rukolu nebo ji můžete dát na závěr nahoru.

DSCN8544

DSCN8549

DSCN8550

TIP: Rukolu přidávejte do jídla, jen pokud se jej chystáte ihned jíst. V případě, že si chystáte těstoviny jako oběd na další den, nechte rukolu bokem a zamíchejte ji do jídla, až jej ohřejete, těsně než budete jíst.

A co je vaše ověřená „rychlovka“, kterou vaříte pořád dokola?