Mobilní aplikace, které určitě využijete

Stává se vám, že bloudíte po městě, kručí vám v břiše a nevíte, kam se zajít najíst? Máte už rozmlsaný jazýček, a nebo upřednostňujete určitý druh stravy? Taky se často zamýšlíte nad tím, kam vzít na dobré jídlo do restaurace svou rodinu, přátelé nebo nový objev? Chcete se blýsknout, ale neznáte všechny restaurace ve městě? Jste v cizím městě a opravdu netušíte, jestli si restauraci, před kterou stojíte, můžete dovolit? V případě, že jsou vaše odpovědi ano, nezoufejte! Existují skvělé mobilní aplikace, které vám v rozhodování mohou hodně pomoct. Vybrala jsem dvě z nich, se kterými mám osobní zkušenost.

Dnes bude řeč o aplikaci TripAdvisor a Foursquare.

aplikace

Hned ze startu je dobré říct, že aplikace fungují na téměř stejném systému. Po instalaci obou z nich povolíte polohové služby a můžete začít hledat. V každé naleznete tipy nejen na to, kde se najíst, ale tady další věci, jako tipy na výlet, ubytování atd. Osobně využívám hlavně hledání restaurací, kaváren a podobných míst, které se točí kolem jídla.

Když tyto aplikace začínaly, respektive, když jsem si jednu z nich poprvé nainstalovala, tak byl hodně v kurzu Foursquare. Nyní však více „frčí“ TripAdvisor.

Dá se říct, že aplikaci používám téměř denně. I při běžné konverzaci s kamarády o tom, kde kdo chodí a jak na nás podniky působí, všichni hledíme do TripAdvisoru a porovnáváme.

IMG_5571   IMG_5568   IMG_5569

IMG_5564   IMG_5565    IMG_5567

TripAdvisor celosvětově používá více uživatelů, proto v ní naleznete spousty recenzí a hodnocení, podle kterých se můžete rozhodnout. Já navíc sleduji i fotografie, protože 5 hvězdiček neznamená, že restaurace sedne i mě osobně. Kdo má zájem a čas, může také přispět k hodnocení a tím ovlivnit celek.

Obě aplikace jsou dost intuitivní a nápomocné, nebojte se toho a stahujte!:-).

Další zajímavost, které jste si určitě minimálně jednou všimli je, že TripAdvisor rozdává restauracím nálepky, které si mohou vylepit na své dveře. Často se vám tak může stát, že mobil ani nevytáhnete z kapsy a nálepka na dveřích vám napoví, že místo před kterým stojíte, je například kavárna roku, nebo jej TripAdvisor doporučuje.

Buďte však obezřetní, stále se jedná pouze o aplikaci, kterou používají lidé. Každý z nás má jiné chutě, jiné preference a má jiný pohled na věc. Proto nepoužívejte apky bezhlavě;-).

Přeji vám všem úspěšný lov a těším se, až narazím na nějakou recenzi, ve které si přečtu i váš pohled na podnik, ve kterém si budu popíjet kávičku:).

O autorovi

Sarrah

Zobrazit všechny příspěvky

1 Komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *