O NÁS

Vítáme Vás na našem blogu, na kterém referujeme o naší posedlosti jídlem. Najdete zde články o jídle, různé recepty (zdravé, polozdravé a možná i ty úplně nezdravé), tipy-triky, návody, vychytávky a tak různě… Prostě vše, co souvisí s jídlem a s námi.

Kdo jsme?
Jsme dvě kamarádky, jež sdílí mnoho názorů a zájmů. Těmi hlavními jsou vaření, péče o zdraví a vlastně vše kolem toho. Nejsme žádné odbornice ani spisovatelky (zatím). Učíme se „za pochodu“ a stále objevujeme a zkoušíme nové věci. Snažíme se stravovat a žít zdravě, jak nám to jen jde. Povídání o jídle a životním stylu je naší každodenní zábavou. I přesto, že Sarrah žije v Praze a Hana v Ostravě, tak i přes tuto vzdálenost jsme si velmi blízké. Sarrah (blondýna), se ve skutečnosti jmenuje Hana a přezdívku Sarrah si zcela nevinně vysloužila. Tato přezdívka se ujala a úspěšně funguje již několik let, při rozlišování nás dvou. Ano nás dvou, jelikož Hana (dlouhovlasá) se jmenuje i ve skutečnosti Hana a žádnou líbivou přezdívku nemá, takže s vděčností bude i nadále na blogu využívat své skutečné já a své skutečné jméno.

Proč jsme si založily blog?
K založení tohoto blogu nás přivedla touha a chuť dělit se s poznatky, zkušenostmi a objevy ze světa jídla. V našem okolí jsme se často setkávaly s dotazy jako: „co to zase máš k jídlu?“, „jak se to dělá?“, „kde se to kupuje?“, „jak jsi na to přišla?“ a „dáš mi recept?“. Tímto nám naši přátelé dali podnět k založení blogu. Pro tento nápad jsme se nadchly, a tímto jim všem děkujeme, že nás inspirovali. Blog jsme založily také z toho důvodu, že čas od času přijdeme na něco zajímavého, něco objevíme nebo vymyslíme dobrý recept a v tomto nám blog poslouží jako jakýsi „deník“, kam se budeme moci vracet k vlastním nápadům, objevům, receptům ad.

Hana o Sarrah
Hanka je charismatická a éterická bytost. Patří mezi ty lidi, které si každý zapamatuje, jelikož jsou jedineční a osobití. Dokáže se pro něco snadno nadchnout a vypěstovat si naprostou posedlost, což máme společné, a to zejména v oblasti zdraví a jídla. Hanka při vaření nemá žádný stres a vůbec nepřemýšlí nad tím, že by se jí snad něco nepovedlo. Naopak má většinou velmi přesnou představu toho, čeho chce při vaření docílit, jak má výsledný produkt vypadat, a zatím si tvrdě jde a zkouší, ochutnává, přisypává, dolívá a přidává vše možné, aby toho docílila. Hanka se v kuchyni prostě nebojí. Nedělá si ani těžkou hlavu z toho, když se jí nedaří tak, jak by si přála. V takových případech do receptu prostě něco přidá nebo recept úplně změní a výsledkem je zcela jiné/lepší jídlo, než plánovala. Typické pro ni je, že je zcela klidná, když se něco lepí, rozvaří, někde trochu ulije či vysype. Nebojí se v takových chvílích ušpinit nebo riskovat a s noblesou dané jídlo dokončí. Nejen v oblasti jídla a vaření je pro mě silná, sebevědomá a odhodlaná osobnost. Je velmi vynalézavá, umí výborně improvizovat a nebojí se zkoušet nové věci. V osobním životě je to má spřízněná duše a jsem nesmírně vděčná za to, že s ní mohu sdílet všemožné posedlosti, závislosti, objevy, názory a zájmy.

Sarrah o Haně
Víla v životě i v kuchyni. To co Hanka dokáže vytvořit z obyčejného receptu, a tím ho pozvednout na úplně jinou (vyšší) úroveň, lze mnohdy popsat jako sen. Jsem vděčná každý den za to, že mohu tento sen sdílet zrovna s ní. Její přátelství pro mne znamená víc, než jen přátelství a často děkuji vesmíru za to, že v roce 2011 spojil naše cesty a přinesl mi do života sestru, kterou jsem nikdy neměla. Hanka je pragmatik a praktik, který mi často pomáhá vrátit se zpátky nohama na zem z obláčku, na kterém si často lítám :-D, dokáže poradit, potěšit, pomoct. Miluju, když se dokáže spolu se mnou zbláznit do nějaké novinky (životní styl, veganství, vegetariánství, snapchat…) a nadchnout pro nové věci. Jsme prostě a jednoduše na stejné vlně a přitom tak odlišné. Těšte se na spousty chytrých rad, skvělých receptů a hlavně novinek v kuchyni právě od ní. Hanka má ráda zdravý životní styl, ale zároveň si umí dopřát, užít a prožít vaření a jezení „prasárniček“. Věřím, že si ji zamilujete úplně stejně tak, jako jsem si ji zamilovala já. Koníčky: youtubeři, googlení, vaření, cestování, zvířata, kosmetika a samozřejmě její boy Peťa 🙂