Zdravé versus nezdravé

zelenina

Informační sítě dneška nám toho nabízí přehršel. Food blogy praskají ve švech! Já sama jsem tohoto světa součástí a řeknu vám tedy jedno, někdy aby se v tom čuně vyznalo… Na mnoha místech se dočteme, co je pro náš organismus nejlepší, a často si většina serverů dost protiřečí… Támhle je nejlepší čínská medicína, tuhle Ajurvéda, ona píše o zelenině, on o ovoci. Cukr je zlo, cukr je dobrý… Znáte to? V takových chvílích sáhnu po knize, kuchařce, podívám se na info někoho prověřeného, nebo si recept sama prověřím (to bývá nejlepší). No jo, ale informací přibývá, s nimi ruku v ruce lživé informace a taky podprahových a skrytých reklam, až mi z toho praská hlava:-). Když se na vše podívám s odstupem a nadhledem, nejlepší je stejně jen jedno jediné – náš zdravý selský rozum! A jak jste na tom vy? Jak poznáte, jestli recept na blogu stojí za to, nebo jestli doporučované bistra, kavárny či doplňky stravy, které stojí půlku platu dosáhnou kvalit tomu příslušných? Dáte na intuici? Nebo čekáte, až recept vyzkouší někdo jiný? 🙂

Ať tak nebo tak, mysleme hlavně na tyto základní hesla

  1. Ať je nám z jídla dobře. Jídlo je láska, užívejme si ho, užívejme si chvilky s ním. Již dávno přeci bylo napsáno, že láska prochází žaludkem a taky, že jídlo spojuje <3. Jsme to co jíme? Spíše jsme to co myslíme;-).
  2. Dobrý sluha zlý pán. Je v pořádku o jídle přemýšlet, ve chvílích, kdy nás začne ovládat a zabýváme se jím víc, než například naší rodinou, prací, koníčky… pak nastává čas se zastavit a popřemýšlet, jestli něco nezměnit.
  3. Vyšší výdej než příjem. Tak tuto rovnici známe všichni:). Méně je více atd. A jak to poznáme? Tomu se zase budu věnovat příště. Každopádně klidně si dejme tabulku čokolády s láskou, pak však s láskou jděme na delší procházku nebo si zacvičit.

walk

O autorovi

Sarrah

Zobrazit všechny příspěvky