Co koupit v Albertu?

úvod

Článek s názvem „Co koupit v Lidlu?“ měl u vás velký úspěch a přináším tedy pokračování nákupů zdravých potravin v supermarketech. Díky mým tipům poznáte, že ne pro vše je třeba se vydávat do prodejen zdravé výživy nebo nakupovat na internetu. Tentokrát se podíváme na nabídku Albertu jehož síť se v posledních letech rozrostla a prodejny jsou nyní ve většině měst.

Já sama chodím do Albertu nakupovat často, protože mám právě tento obchod nejblíže domu. Velkou výhodou pro mě je, že se zde dá platit stravenkami, které v práci dostávám. Na obědy v práci nechodím, vařím si sama, takže stravenky můžu používat na nákup potravin. Na Albertu se mi líbí, že do sortimentu zařazuje stále nové zdravé potraviny jako jsou rostlinné pomazánky, hummus, tempeh, raw tyčinky, kokosový olej a další.

Albert je klasický supermarket, ve kterém najdete výrobky různých známých značek a koupíte zde téměř cokoliv. Kromě toho má Albert vlastní maloobchodní značky a právě na výrobky těchto značek se zaměřím. Zašla jsem tedy na nákup a nakoupila jsem vše, co se mi osvědčilo a pro co se sem vždy vracím.

Kokosové mléko
Pokud se snažíte jíst zdravě nebo zkoušíte novější recepty, určitě jste se s ním již setkali. Kokosové mléko se prodává v krabici nebo v plechovce. Hlavní rozdíl mezi těmito variantami je v podílu obsahu kokosové dužiny (krabicové mléko cca 5 % a mléko v plechovce od cca 60 %). Mléko v krabici má vodovou konzistenci a najde v kuchyni stejné uplatnění jako mléko kravské.  Mléko v plechovce je husté až krémové. Je velmi lahodné a chutná mi jen tak, nebo z něj připravuji různé krémy, pěny a deserty. Výborně se také hodí do slaných receptů na zjemnění krémových polévek, omáček nebo do kari. Plechovka může stát v obchodech klidně kolem 80 Kč, v Albertu ji však seženete za 40 Kč. Toto albertovské mléko bohužel nepatří mezi nejzdravější, protože obsahuje konzervanty a další aditiva. I přesto ho však vzhledem k ceně občas kupuji.

DSCN7825
Špaldové těstoviny
Někteří z předešlých článků už možná ví, že dávám přednost špaldovým těstovinám před obyčejnými pšeničnými. Rozdíl ve vlivu na zdraví mezi pšenicí a špaldou si můžete přečíst zde. Špaldové těstoviny jsou však dražší a právě v Albertu se mi podařilo najít nejlevnější variantu. Balení o 400 g koupíte za 39 Kč. Těstoviny nemají výraznou chuť, takže se je nebojte vyzkoušet s vaší oblíbenou omáčkou. Já je miluji se špenátovo-bazalkovým pestem.

DSCN7812

Mražený hrášek a kukuřice
Zeleninu používám zásadně čerstvou, pokud se nejedná právě o hrášek nebo kukuřici. Tyto druhy zeleniny totiž seženete čerstvé jen výjimečně a jsou velmi drahé. I Jamie Oliver by vám řekl, že na mraženém hrášku není vůbec nic špatného a já vám to říkám i o kukuřici :). Oblíbila jsem si albertovské šmoulí mražené balíčky. Šmoulí zelenina má totiž výbornou chuť i cenu (350 g za 20 Kč). Vyzkoušejte to sami, tak sladký mražený hrášek nebo kukuřici jste ještě neochutnali!

DSCN7804

Oříšky a semínka
V Albertu najdete poměrně širokou nabídku oříšků, semínek a sušených plodů. Tyto potraviny kupuji většinou ve větším množství ve specializovaných prodejnách nebo přes internet. Když mi ale doma dojdou zásoby a rychle něco potřebuji, tak semínka a oříšky nakupuji právě tady. Nejčastěji kupuji dýňové semínka, konopné semínka a kešu. Ceny jsou taky příznivé – 250 g kešu za 83 Kč, 100 g konopného semínka za 43 Kč a 100 g dýňových semínek za 27 Kč.

DSCN7819

BIO javorový sirup
Javorový sirup je oproti cukru přírodnějším a zdravějším sladidlem. I přesto však může mít na zdraví některé negativní vlivy jako ostatní sladidla, proto je třeba jej používat s mírou. Nejvíce se mi osvědčil na přislazování různých pudingů a krémů, protože má příjemnou chuť a je tekutý, takže se snadno do čehokoliv zapracuje. Při nákupu vybírejte vždy 100% sirup bez obsahu dalších látek. V Albertu jej seženete dokonce v BIO kvalitě (250 g za 195 Kč).

DSCN7820

TIP: V Albertu mívají různé akce na sbírání bodů za nákupy. Za nasbírané body si pak můžete za výhodné ceny koupit výrobky renomovaných značek. V poslední době se mi podařilo nasbírat body na zapékací mísu, nerezový rendlík a vzduchotěsné plastové misky :).

Máte v Albertu nějaké vlastní oblíbence?