Nejlepší zmrzlina v Praze

Dnes to bude mňam, ale nebude to vůbec zdravé:-). Kdo sleduje můj instagram už dávno ví, že jsem typická kavárenská povalečka. Docela často se touto vlastností snažím nakazit i Hanču, která se někdy brání, ale často se nechá zlákat na něco dobrého, co jí doporučím. Myslím, že přesně takto jsme si společně oblíbily jeden podnik v Praze, kam musíme vždycky zajít, když Hanča přijede, ale o tom až někdy příště. Dnes bude řeč o jedné ze dvou mých oblíbených zmrzlináren, kam musíte jít, pokud jdete kolem, nebo jste v Praze. To místo se jmenuje Puro Gelato a je naprosto dokonalé.

řada jako blázen
Vidíte tu řadu? Tak tu si stojí za to vystát:-)

Znáte to, když si dopřejeme prasárničku občas a s Mírou, tak i to se dá snést (tímhle heslem se často uklidňuji). A pokud ne, hold jsme jenom lidi, a život je moc krátký na to, abych občas alespoň nevyzkoušela něco dobrého. Mezi jedno z takových míst, kde si dám vždycky do nosu je Puro Gelato. Nachází se blízko Náplavky a železničního mostu, přímo na zastávce Výtoň. Lidé z Prahy Náplavku asi dobře znají, takže jen pár slov pro ty mimo pražské. Náplavka je kouzelné místo plné energie, část Prahy, kde se lidé (obzvláště přes léto) velmi rádi setkávají a tráví čas. Jedná se o zámeckou dlažbou poseté pobřeží Vltavy, odkud můžete vidět krásná panoramata Pražského hradu a Petřínu. Pražské náplavky jsou tak populární, že mají dokonce své vlastní webové stránky, kde si můžete zjistit veškeré informace o tom, co se na nich momentálně děje.

Puro Gelato♥

Zmrzka
Mix zmrzliny

Zmrzlinárna, kavárna, cukrárna s autentickou atmosférou, která vás už při příchodu zaujme dlouhou řadou, která vede až ven, a to skoro IMG_1069po celý den. Když sem půjdete přes léto, počítejte s tím, že si vystojíte pořádnou řadu. puro gelato znamená v překladu z italštiny čistá zmrzlina. Tímto heslem se majitelé a zaměstnanci také řídí. Zmrzliny i další produkty, které vyrábí, jsou bez přidaných barviv, dochucovadel, chemických přísad a dalších zbytečností, které nám prodávají velkovýrobci v obchodech. Výběr je dle mého názoru, tak „akorát“. Jejich kávička je vynikající, zmrzlina dokonalá a navíc s možností výběru i veganských variant. Dortíky si můžete objednat klasické italské, jakým je například tiramisu, tak bezlepkové, raw a veganské. Tahle kavárno-zmrzlinárna jde prostě s dobou. Lidé chtějí raw a vegan věci, zajímá je, co jedí. A majitelé na to myslí a přizpůsobili svůj sortiment přesně tomu, jaké jsou moderní trendy, kterými jsou poctivost, čerstvost a nejlépe co nejmenší „prasárnost“ :-D.

IMG_1170

Já jsem si na mé poslední návštěvě vybrala dvě příchutě z veganských zmrzlin (rakytník a mango). Co mě však nejvíc zaujalo, byl veganský croissant. V životě jsem nic takového neviděla, nemohla jsem uvěřit vlastním očím a proto jsem si ho také ke své kávičce koupila, abych ho zhodnotila. Croissant působil z dálky jako fake. Tím myslím, že jsem nemohla uvěřit vlastním očím, že je veganský, vypadal jako klasický máslový. No a máslo, jak všichni víme je živočišný a ne rostlinný produkt… Opravdu byl trochu jiný, než ten typický francouzský a měl i odlišnou chuť, byl však výborný. A věřte mi, něco o těchto tučných rohlíčcích vím – je to jedna z mých nejoblíbenějších hříšných věcí, a jsem na nich tak trochu závislá… Na co bych chtěla upozornit je, že kávu vyrábí ve velmi dobře (už na první pohled) vypadajícím italském kávovaru, který udržují stále čistý (jedna ze zásad, jak získat opravdu dobrou kávu, všechno není jen ve stroji) a káva z něj je opravdu lahodná. V letních dnech navíc potěší, že všechny vaše oblíbené kávy vám připraví i ve studené variantě.

Výběr káv a nápojů
Výběr káv a nápojů
Složení zmrzlin
Na zdi si můžete přečíst, jaký mají jednotlivé zmrzliny obsah.
Deserty z chlaďáku
Výběr z dezertů… (byla jsem v Puro Gelatu odpoledne, kdy byl největší provoz a frmol, omlouvám se tedy za kvalitu azanžmá:-) )
Pozadí kavárničky
Vidíte ten stroj? … Aneb zákulisí v plné kráse.

Za mne podnik doporučuji, získává ode mne 5 hvězd z 5. A až tam půjdete (lepší jednou vidět, než 10x slyšet), určitě nám o tom napište, budeme moc rády.

Užitečné odkazy:

O autorovi

Sarrah

Zobrazit všechny příspěvky

Více komentářů

  • Mě naprosto uchvátila zmrzlina v Cacao Prague, kterou mi samozřejmě doporučil kdo??? Hanička (Sarrah)… a díky Ti za to 😉

    • Na Cacao Prague a jeho sladký karamel máme taky počíháno:). Jsem Ráda, že mé tipy mají smysl:-). Díky Luci

  • Nejlepší a opravdu italská zmrzlina je v Dolce Abbraccio v Italské ulici na Vinohradech… Za mě veliké doporučení…

    • Děkuji za tip:) píši si to na seznam,kam musím zajít. Jaká příchuť je nej?