Pomazánka z pečených paprik

DSCN8253
Připravte si doma snadno výbornou a zdravou pomazánku. Je opravdu skvělá a určitě vás svou chutí příjemně překvapí. Když nepočítám čas na pečení, tak její příprava zabere jen několik minut. Svou chutí navíc jednoznačně vítězí nad všemi mými kupovanými oblíbenci.

Recept není náročný na ingredience, všechny jsou běžně k dostání v obchodech. Z uvedeného množství budete mít jednu střední misku pomazánky. Pokud ji připravujete jen pro jednu osobu, doporučuji použít poloviční množství všech uvedených surovin.

Ingredience:
500 g červené kapie
3 střední cibule
100 g sušených rajčat v oleji
50 g slunečnicových semínek
2 prolisované stroužky česneku
hrst čerstvé bazalky
špetka čerstvě mletého pepře

Postup:
Začněte tím, že zalejete slunečnicová semínka teplou vodou a necháte je měknout alespoň půl hodiny. Papriky a cibule očistěte, nakrájejte na větší kousky a pečte na plechu vyloženém pečicím papírem po dobu 20 – 30 minut na 220 °C, dokud zelenina nezměkne a nezačně chytat barvu. Pečení neuspěchejte a zeleninu hlídejte, aby začala zlátnou ale ne černat. Upečenou zeleninu vložte do mixéru společně se všemi ingrediencemi a rozmixujte. Já mám raději, když v pomazánce zůstanou menší kousky, proto ji nemixuji úplně do hladka. Dle chuti přidejte další bazalku, česnek či pepř.

Hotovou pomazánku skladujte ve vzduchotěsné nádobě v lednici a spotřebujte ji do 4 dní.

DSCN8258
TIP: Vyzkoušejte pomazánku s opečenou topinkou s česnekem či jako dip k zelenině nebo tortila chipsům.